نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 10540 زمان انتشار: 21 دی 1392 09:19:00

انتقال پایتخت راهکاری غلط برای کاهش آلودگی هوا است

رئیس پژوهشکده زیست‌محیطی دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه انتقال پایتخت به هیچ‌ عنوان نمی‌تواند راهکاری مناسب برای کاهش آلودگی کلانشهر تهران باشد، گفت: در این باره باید به توسعه دولت الکترونیک توجه شود.
انتقال پایتخت راهکاری غلط برای کاهش آلودگی هوا است

هومان لیاقتی در گفت‌وگو با  فارس اظهار داشت: انتقال پایتخت برای کاهش آلودگی هوای کلانشهر تهران، راهکاری بسیار غلط و غیراساسی است.

رئیس پژوهشکده زیست‌محیطی دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه با برنامه‌ریزی صحیح می‌توان مانع از تشدید آلودگی هوا و کنترل آلاینده‌ها شد، افزود: بر همین اساس لازم است که برنامه‌هایی که پیش از این در دهه‌های گذشته برای کاهش آلودگی هوا پیش‌بینی شده بود، بازهم مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: در دهه پنجاه زمانی که تخریب‌ها‌ آغاز شد، به سرعت  مهندسین مشاور و متخصصان مجرب به برنامه‌ریزی برای شهر تهران پرداختند که به عنوان نمونه می‌توان به ایجاد شهرک غرب اشاره کرد.

رئیس پژوهشکده زیست‌محیطی دانشگاه شهید بهشتی اضافه کرد: شهرک غرب یک نماد برنامه‌ریزی شهری مناسب بوده است.

لیاقتی با بیان اینکه انتقال پایتخت به هیچ‌ عنوان نمی‌تواند راهکاری مناسب و موثر برای کاهش آلودگی هوای کلانشهر تهران باشد، ابراز داشت: ایجاد منطقه اداری جدید در پایتخت به منظور تحقق این مهم قابل بحث و بررسی است.

وی یادآور شد: هم‌اکنون زیرساخت‌های انتقال پایتخت وجود ندارد و از لحاظ اقتصادی نیز شرایط تحقق چنین مسئله‌ای را نداریم.

رئیس پژوهشکده زیست‌محیطی دانشگاه شهید بهشتی خاطرنشان کرد: با توجه به توسعه دولت الکترونیک باید از راهکاری مناسب‌تری برای کاهش آلودگی این کلانشهر استفاده کرد.

بیان دیدگاه
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پربیننده ترین
آخرین اخبار