نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 10845 زمان انتشار: 10 بهمن 1392 13:25:00

ورود ریزگردهای حاوی اورانیوم به کشور

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس با بیان اینکه گرد و غبارهای حاوی اورانیوم عراق، وارد ایران می‌شود گفت: ‌باید مسأله ریزگردها و باران‌‌های اسیدی برطرف شود.

 

کمال‌الدین پیرمؤذن در گفت‌وگو با فارس ضمن تأیید انتشار گرد و غبار حاوی اورانیوم در کشور، اظهار داشت: این امر صحت دارد که از سمت کشور عراق به ایران گرد و غبارهای حاوی اورانیوم وارد می‌شود،‌ این امر نتیجه حملات آمریکا در این کشور است.

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس در ادامه افزود: گرد و غبارهای حاوی اورانیوم در دو صورت بارش باران‌های اسیدی و همچنین خشک شدن زمین و بلند شدن گرد و خاک‌های حاوی اورانیوم برای کشورهای همسایه می‌تواند مشکل‌ساز شود.

وی ادامه داد: به منظور بررسی چالش‌های زیست محیطی از این قبیل، طرح مجلس با لایحه جامع هوای پاک که هم‌اکنون در سازمان محیط زیست در حال تکمیل است، الحاق می‌شود و البته در این باره نیز فراکسیون محیط زیست همکاری خواهد کرد.

پیر مؤذن ادامه داد: به محض اینکه بودجه کشور مصوب شود، اصلی‌ترین موضوعی که رسیدگی می‌شود، لایحه هوای پاک خواهد بود.

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ریاست جمهوری طی دیداری که با نوری المالکی داشت، تاکید کرد که موضوع ریزگردهای حاوی اورانیوم در مبدأ رفع شود.

وی گفت:‌ باید مسأله ریزگردها و باران‌‌های اسیدی بررسی و حل شود.

بیان دیدگاه
نظرات بینندگان
تعداد کل نظرها: 2
انتشار یافته: 2
|
ناشناس
|
11 بهمن 1392 22:18:24
1
0
مسائل مربوط به محیط زیست روز به روز دارد برای مردم اهمیت بیشتری پیدا می کند. مسائلی از جمله مورد فوق آنقدر اهمیت دارد که نیاز دارد تا جهت پیگیری آن به خیلی از دستگاهها و سازمان های مرتبط فشار وارد نمود که به وضوح می توان اطمینان داشت که این فشار ها از طرف عموم مردم حمایت خواهد شد. روی همین حساب زمان آن رسیده که مانند خیلی از کشورها حزب سبز که مدافع منافع مردم در ارتباط به محیط زیست می تواند باشد ، لازم است تاسیس گردد.
|
فرید
|
12 بهمن 1392 08:36:12
1
0
با این وصفها وقتی برای زنده ها که کاری نمی کنن، قیمت قبرو بیارن پایین تا لااقل کارای مرده ها راحت تر پیش بره
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پربیننده ترین
آخرین اخبار