نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 7099 زمان انتشار: 19 خرداد 1392 10:09:00

تصویری نادر از تولد یک نوزاد درون کیسه آب

در یک پدیده نادر، نوزادی در داخل کیسه آمنیوتیک سالم طی عمل سزارین به دنیا آمد.

 (ایسنا)، کیسه آمنیوتیک (کیسه آب) محفظه ای مملو از آب درون رحم مادر است که جنین در آن شناور بوده و مراحل رشد را سپری می کند. این کیسه حاوی مایع شفاف و نسبتا زرد رنگی است که بیشتر آن را آب تشکیل می دهد، اما پس از هفته دهم مقدار کمی ادرار جنین وارد آن می شود.

کیسه آمنیوتیک از صدمه دیدن نوزاد جلوگیری کرده و علاوه بر کنترل دمای بدن، امکان تنفس و بلع را برای جنین فراهم می کند؛ این مایع به تدریج در طول بارداری افزایش می یابد و پس از هفته سی و هشتم روند افزایش مایع متوقف و نوزاد آماده تولد می شود.

کیسه آمنیوتیک به طور طبیعی در حین زایمان پاره می شود، اما در این نمونه بسیار نادر، نوزاد در حین عمل سزارین درون کیسه سالم و دست نخورده از رحم مادر خارج می شود.

دکتر «آریس تسیگریس» پزشک متخصص زنان و زایمان در بیمارستانی در شمال آتن، تصویر لحظه تولد نوزاد درون کیسه آمنیوتیک را در اینترنت منتشر کرده است.

دکتر «تسیگریس» تأکید می کند: باتوجه به پاره نشدن کیسه آمنیوتیک، نوزاد متوجه به دنیا آمدن خود نشده و رفتاری مشابه داخل رحم مادر داشت؛ در این زمان هیچ خطری نوزاد را تهدید نمی کند، اما به محض پاره شدن کیسه روند طبیعی تنفس آغاز می شود.

 


رشد و تکامل جنین درون کیسه آمنیوتیک

 

 

 

تصویر نادری از بدنیا آمدن یک نوزاد درون کیسه آمنیوتیک

 

 

بیان دیدگاه
نظرات بینندگان
تعداد کل نظرها: 1
انتشار یافته: 1
|
مهديه
|
20 خرداد 1392 19:41:48
1
0
من هم همين طور به دنيا آمدم آن هم در خانه و به دست قابله(البته در سال هاي گذشته) مامانم تعريف مي كنه وقتي به دنيا آمدم اولش قابله و عمه ام كه توي اتاق بودند خيلي ترسيدند و مي گفتند كه بچه الان خفه مي شه اما بعد بلافاصله كيسه آب را پاره كردند و به قول مامانم من را از خفه شدن نجات دادند. تازه كيسه آب را هم تا چند وقت نگه داشته بودند چون معتقد بودند اگر كسي در زندان باشد و مشكلي براي آزديش باشه با بردن اين كيسه به زندان و رساندن به دست زنداني، اون زنداني ازاد مي شه. تازه تعريف مي كنند كه بردار زند دايي ام كه زندان بوده بعد از بردن اين كيسه به زندان از زندان آزاد شده :-)
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پربیننده ترین
آخرین اخبار