نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 9850 زمان انتشار: 09 آذر 1392 08:17:00

تعطیلی مدارس نمی‌تواند راه حل مداومی برای کاهش آلودگی هوا باشد

رئیس پژوهشکده علوم محیطی دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر ضرورت انتقال فرودگاه مهرآباد گفت: تعطیلی مدارس نمی‌تواند راه حل مداومی برای کاهش آلودگی هوا باشد.

هومن لیاقتی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با اشاره به تشدید آلودگی هوا در کلان‌شهر تهران، اظهارداشت: هم‌اکنون به دلیل افزایش سموم موجود در هوا، تهران غیر قابل سکونت شده است.

رئیس پژوهشکده علوم محیطی دانشگاه شهید بهشتی افزود: در شرایط فعلی راه حل تعطیلی مدارس نمی‌تواند راهکاری مناسب برای جلوگیری از تشدید آلودگی هوا باشد چرا که این راهکار با مشکلاتی برای مردم بخصوص کارمندان همراه است.

وی با بیان اینکه مشکل آلودگی هوای تهران به دلیل برنامه ریزی غلط شهری بوده است، ادامه داد: محیط زیست شهر تهران این برنامه‌ریزی را نکرده است، سازمان محیط زیست از سالیان گذشته یک سازمان قربانی بوده بطوریکه برای آن اختیار و قدرتی لحاظ نشده است و کسی از حرف‌های این سازمان آنطور که باید تبعیت نکرده است.

لیاقتی در ادامه بیان داشت: ارتقاء سطح استاندارد خودروها و سوخت و همچنین خروج خودروهای فرسوده باید مورد توجه جدی قرار گیرد که تحقق این مهم مستلزم تشکیل صندوق ملی محیط زیست است چرا که این مسئله با تامین منابع مالی همراه خواهد بود.

رئیس پژوهشکده علوم محیطی دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر ضرورت انتقال فرودگاه مهرآباد به فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) اضافه کرد: انتقال فرودگاه مهرآباد و ایجاد فضای سبز مفید به جای آن می‌تواند به صلاح تهران باشد، البته در این‌باره نیاز به فراهم ساختن زیرساخت‌های آن هستیم.

لیاقتی با بیان اینکه در مسئله آلودگی هوای تهران همه سازمان‌ها نقش دارند، ادامه داد: سازمان محیط زیست در تمامی دوره‌ها مظلوم بوده است که به منظور جلوگیری از تشکیل معضلات زیست‌محیطی لازم است اساس برنامه‌ریزی در کشور بازتألیف شود و در کنار آن از راه‌حل‌های مقطعی نیز بهره برده شود.

وی خاطرنشان کرد: در دهه 50 برنامه‌هایی در این‌باره مورد توجه قرار گرفت اما متاسفانه این برنامه‌ها وارد کشوها شد که به عنوان نمونه می‌توان به شهرک عباس‌آباد اشاره کرد.

بیان دیدگاه
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پربیننده ترین
آخرین اخبار